Nadużycia w Nursing Homes

Czy mogę pozwać Nursing Home o odszkodowanie za upadek oraz odleżyny?

Czy mogę pozwać ośrodek rehabilitacyjny za upadek podczas rehabilitacji, w wyniku którego złamałem biodro oraz o powstanie odleżyn?

Jeżeli do upadku i obrażeń doszło pod pieczą ośrodka rehabilitacyjnego lub tzw. Nursing Home w wyniku zaniedbania lub niedopilnowania z ich strony, to można ich pozwać o odszkodowanie pod warunkiem, że roszczenie nie przedawniło się.

Niestety zaniedbania w publicznych ośrodkach rehabilitacyjnych na Florydzie nie są rzadkością. Niektóre ośrodki nastawione są przede wszystkim na zysk, który osiągają kosztem pacjentów. Notorycznie więc brakuje im wystarczającej liczby personelu medycznego, aby odpowiednio zająć się chorymi, bo zatrudnianie personelu kosztuje. Im mniej zatem zatrudnią ludzi do pracy, którym trzeba płacić, tym większy zysk dla ośrodka.

Fakt, że w ośrodku, który ma obowiązek zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo i rehabilitację doszło do upadku, w wyniku którego pacjent złamał biodro po czym podupadł na zdrowiu, świadczy o poważnym zaniedbaniu ze strony ośrodka.

Odleżyny, które powstały na ciele podczas pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym mogą świadczyć o tym, że pacjent nie jest wystarczająco często obracany i nie otrzymuje odpowiedniej opieki w celu zapobiegania odleżynom.

Ośrodki rehabilitacyjne mają obowiązek zapewnienia swoim pacjentom bezpieczeństwa oraz odpowiedniej i godnej opieki medycznej. Niestety zamiast tego, notorycznie zdarza im się drastycznie zaniedbywać pacjentów, co prowadzi do pogorszenia ich kondycji, a w drastycznych przypadkach, nawet do śmierci.

Prawo Florydy chroni pacjentów szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych przed takimi nadużyciami i możesz mieć prawo do odszkodowania za poniesione szkody i cierpienie. Doradzam skontaktowanie się w tej sprawie z adwokatem.

Większość adwokatów prowadzi tego typu sprawy na zasadzie prowizji od wygranej, tak więc nie będziesz musiał płacić adwokatowi nic, jeżeli nie wygra dla Ciebie odszkodowania. Adwokat inwestuje swoje środki na rozpoczęcie i poprowadzenie sprawy i dostaje wynagrodzenie tylko wtedy, jeżeli wywalczy dla Ciebie odszkodowanie.

Należy pamiętać, że każde roszczenie o odszkodowanie ma statutowy okres przedawnienia, powinieneś zatem szukać pomocy prawnej jak najszybciej po powstaniu szkód. W międzyczasie, proszę zachować wszystkie dokumenty związane z sytuacją, w tym wszystkie dokumenty medyczne oraz zdjęcia obrażeń. 

Aby zobaczyć więcej videos i podcastów z pytaniami i odpowiedziami na temat wypadków, odszkodowań za obrażenia ciała, odpowiedzialności producenta i sprzedawcy za produkt lub błędów w sztuce lekarskiej, kliknij tutaj.

Aby porozmawiać z polskojęzycznym prawnikiem w sprawie reprezentacji prawnej i możliwości uzyskania odszkodowania za wypadki, obrażenia ciała, odpowiedzialność producenta i sprzedawcy za produkt lub błąd w sztuce lekarskiej, 

zadzwoń pod numer 727-538-4171 

lub wyślij SMS o treści “Wypadki” na numer 813-786-3911

Polski Adwokat Agnieszka Piasecka obsługuje obsługuje całą Florydę, w tym: Clearwater, Tampa, St. Petersburg, New Port Richey, Orlando, Sarasota, Bradenton, North Port, Fort Myers, Pompano Beach, Fort Lauderdale, Miami, Florida.

*Niektóre sprawy mogą zostać referowane do innej kancelarii