Czy warto kwestionować mandat drogowy?

Czy warto kwestionować mandat drogowy?

Czy warto kwestionować mandat drogowy czy lepiej go po prostu zapłacić?

W większości przypadków mandat drogowy warto zakwestionować i poprosić o rozprawę sądową w tej sprawie. Jeżeli zdecydują się Państwo zapłacić mandat to jest to równoznaczne z przyznaniem się do winy. Nagromadzenie punktów karnych może spowodować zawieszenie lub odebranie prawa jazdy oraz wyższe składki ubezpieczeniowe. Szkołę ulepszenia jazdy można wybrać tylko raz na rok i 5 razy w życiu.

Jeżeli natomiast wybiorą Państwo rozprawę sądową, to wówczas zawsze istnieje możliwość, że policjant, który wystawił mandat nie pojawi się na rozprawie i sprawa zostanie zdymisjonowana lub, że sąd wstrzyma się od orzekania o winie i punktach karnych w przypadku wybrania opcji „no contest”. Opcję procesu sądowego należy wybierać tylko w przypadku, gdy jesteście pewni, że nie popełniliście wykroczenia i jesteście przekonani, że nie będzie na to żadnych dowodów lub będziecie w stanie podważyć ewentualne dowody winy. W celu zdeterminowania, która opcja jest dla Państwa najkorzystniejsza, zalecam konsultację z doświadczonym adwokatem.

Aby zobaczyć więcej videos i podcastów z pytaniami i odpowiedziami na temat wypadków, odszkodowań za obrażenia ciała, odpowiedzialności producenta i sprzedawcy za produkt lub błędów w sztuce lekarskiej, kliknij tutaj.

Aby porozmawiać z polskojęzycznym prawnikiem w sprawie reprezentacji prawnej i możliwości uzyskania odszkodowania za wypadki, obrażenia ciała, odpowiedzialność producenta i sprzedawcy za produkt lub błąd w sztuce lekarskiej, 

zadzwoń pod numer 727-538-4171 

lub wyślij SMS o treści “Wypadki” na numer 813-786-3911

Polski Adwokat Agnieszka Piasecka obsługuje obsługuje całą Florydę, w tym: Clearwater, Tampa, St. Petersburg, New Port Richey, Orlando, Sarasota, Bradenton, North Port, Fort Myers, Pompano Beach, Fort Lauderdale, Miami, Florida.

*Niektóre sprawy mogą zostać referowane do innej kancelarii